Osobní rozvoj

Témata osobního rozvoje v hodinách karate - 2021/2022

Každý měsíc jsme dříve zasvěcovali nějakému tématu. Změna, dosahování cílů, vztahy, úspěch, jak zvládat náročné situace a také jak tvořit vědomě své životy a dokonce si splnit i nějaké ty sny ??. Tento rok bych rád pojal tyto již tradiční závěry našich hodin jinak. Velmi intuitivně, dle aktuálního rozpoložení skupiny a také aktuálního dění. Je mnoho skvělých témat a občas je dobré zobat ze švédského stolu poznání na co je zrovna chuť? a to budeme právě dělat my. Těším se na společné sdílení, Vaše postřehy a úhly pohledu a také na nové tváře, které vždy osvěží naše úžasné společenství Karatevision.

Podívejte se níže na příklady témat, kterým jsme se věnovali v jednotlivých měsících v minulosti.

Skupiny Baby sport a Baby karate

Září - Etiketa karate
Pravidla a disciplína v dojo, role senseie a žáka, cesta prázdné ruky - význam karatedo.

Říjen - Komunikace
Umění naslouchat a projevit se, odvaha mluvit před ostatními, respekt a úcta k sobě a druhým.

Listopad - Přátelství, spolupráce, tým
Co je přátelství? Jak se pozná opravdový kamarád? Čím mohu přispět k fungování týmu? Žák je druhému žákovi mistrem.

Prosinec - Vánoce, čas přání a setkávání
Jak si správně přát a naplnit sny? Význam tradic. Rovnováha v přijímání a dávání.

Leden - Dosahování cílů
První krok je cestou k cíli. Vůle, umění překonat se, sebedůvěra a cílevědomost.

Únor - Samostatnost
Být sám sobě rádcem i pomocníkem. Umět si říci o pomoc. Porozumět úkolu a najít řešení.

Březen - Koncentrace
Tajemství vnitřního klidu, práce s dechem, soustředěnost a zacílení na konkrétní úkol.

Duben - Vítěz v Tobě
Co je vítězství? V čem mi může pomoci prohra? Otázka soutěživosti. Každý je vítěz.

Květen - Bojovník světla
Kdo je bojovník světla? Kodex bojovníka, pozitivní příklady v pohádkách i v našich životech.

Červen - Mistr v Tobě
Kdo je mistr? Mohu být i já mistrem? Zkoušky malého bojovníka.

Ostatní tréninkové skupiny

Září - Osobní růst a rozvoj
Co to znamená osobnostně se rozvíjet? Pro mě dvě základní věci, zaprvé zvládat náročné situace a zadruhé vytvářet vědomě naplněný život pro sebe a druhým být užitečný.
Široký pojem růstu zúžíme na podstatné prvky ve vývoji osobnosti a společně budeme hledat hodnoty, směr a způsob jak být více silná a vědomá bytost, která umí vytvářet příležitosti nebo je využít. S respektem ke každému a inspirací od každého.

Říjen - Opravdovost
Schopnost být autentický. Vědět, co to znamená. Kdy hrajeme určité hry a schováváme se za falešnou image? Co získáváme a ztrácíme, když nejsme sami sebou. Jak se více přiblížit své podstatě a skutečnému Já, které na nás čeká v jedinečné podobě a s unikátnimi dary. Bude to cesta poznání a odkládání masek.

Listopad - Komunikace a sdílení
Jak spolu mluvit a vzájemně se umět vyslechnout. Proč tolik nedorozumění vzniká právě z nepochopení a přehnaného prosazování svého názoru? Kde všude můžeme lépe komunikovat a co vše to nám a druhým může přinést? Jaké zásady zapojíme a co nám pomůže je ctít? Budeme mluvit a zlepšovat schopnost vyjadřit se.

Prosinec - Změna
Fenomén jemuž podléhá celý život. Je dobré vědět, jak změně jít buď aktivně naproti nebo ji umět přijmout pokud přichází nevyžádaně. Co vše se změnou souvisí, co se nám na ni líbí a z čeho máme bytostně strach? Koukneme se blíže proč někdo nedokáže pohnout věcmi a jiný se veze na vlně lehkosti. Tanec se změnou aneb první kroky.

Leden - Tady a teď
Přítomnost je to jediné, co máme. A přesto tolik pobýváme v budoucnosti či ve vzpomínkách. Proč? Co je na přítomnosti tak odpuzující a kdy před ní utíkáme? Jak se více zpřítomnit a ponořit se do toho, co je zrovna zde a nyní? Budeme objevovat různé stavy a polohy přítomného okamžiku a pokusíme se více přiblížit prožívání sebe sama i když to zrovna není "ono".

Únor - Moudrost
Někdo říká, že to je o zkušenostech. Jiný zase o věku a další mluví a jakési zralosti a bystrosti ducha. Co tedy? Kdo má pravdu? Žít lépe, znamená porozumět životu. Porozumět moudrosti životních principů a hlavně sobě. Budeme si klást otázky a sdílet naše zkušenosti a snad zmoudříme, když to pak i vykonáme.

Březen - Osobní síla
Síla hýbe a dáva věcem směr. Také brání a tvoří. Je mnoho typů sil a mnohé úrovně, jak s ní zacházet, obnovovat, ale ji i ztrácet. Koukneme pod pokličku našich slabostí i potenciálu. Řekneme si něco o silách viditelných a i skrytých. Zesílíme uvědomění a vyrosteme... možná pokud budeme mít ty správné ingredience.

Duben - Otázky a odpovědi
Kdo se ptá, ten se dozví. A také může naštvat. A možná se vůbec nic nedozvědět. Kdo nezkusí bude se domnívat. Proč tolik domýšlíme věci a máme doměnky, když se prostě můžeme zeptat a věďet? Jak klást dobré otázky a kde hledat ty správné odpovědi? Co je tajemství koučů, kteří otázkami přivádí k cílům své klienty? Co nás vlastně zajímá a chtěli bychom vědět? Ukážeme si jak otázky směrují pozornost a umí povzbudit i srazit na kolena. Naučíme se trochu více dávat důraz na kvalitu odpovědí a ne jen zbrkle reagovat.

Květen - Empatie a soucit
Umět se vcítit do lidí i situací je velmi cenná schopnost. Co za ní je a odkud se bere, kdo ji nemá a proč. Jak můžeme zkazit vztahy jen kvůli nedostatečnému citu a jak je naopak pozvednout na vyšší úroveň skrze soucit a patřičnou dávku empatie. Řekneme si více o soucitu a vysvetlíme si lítost. Je v tom rozdíl.

Červen - Prožívat a užívat
Všichni si snad přejí prožívat různé skvělé okamžiky, ale často slýchám, že to nebylo ono nebo se necítili tak jak si představovali atd. Někdy se zase vyhýbáme něco prožít a zacítit určité stinné části naší bytosti. Jak se více ponořit do dění života a prožívat plněji? Kdo nás učil o prožívání a co to vlastně je? Čím proživáme a co nám utíka? Vysvětlíme si, že i obyčejné chvíle mají kouzelný význam, když je umíte správne uchopit. Budeme vděční a i nebudeme :) ... prostě si budeme hrát s prožitky a přirozeně je nechávat nás unášet na vlně nádherného života!

Pavel Moric

Osobní rozvoj pro mě znamená sebepoznávání, objevování našeho velkého potenciálu a jeho praktické využití v životě. Zároveň s tím je důležité znát univerzální principy, které fungují kdekoliv a kdykoliv, a právě proto jim říkáme univerzální. To vše se pojí v jedno velké krásné putování po cestě růstu, životních lekcí a poznání, kde jsme plně odpovědni za vše, co ve svém životě máme či nemáme.

Pořádám přednášky a kurzy s cílem pochopit naše možnosti a aplikovat je v každodenním životě. Pokud Vás tato oblast zajímá více, podívejte se na moje stránky věnované kurzům osobního rozvoje s různou tématikou:

www.pavelmoric.com

www.studentiumipodnikat.cz


AKTUALITY

03.09. 2023 17:27
Začínáme trénovat

Trénovat začínáme od ponděli 4.9.2023

Těšíme se na vás

HAJIME

více informací zde

07.04. 2023 14:27

Moc se na vás těšíme na všech Vision akcích!

Ossssss

Team Karate Vision

více informací zde

11.03. 2023 09:21
Jarní prázdniny

V době jarních prázdnin Prahy 4 od 13.3. do 17.3.2023 netrénujeme 🥋❤

Užijte si volno ☀☃⛷️🐬&... více informací zde

více aktualit
DŮLEŽITÉ ODKAZY Online Přihláška
Rozvrh tréninků
Kalendář akcí
Kalendář soutěží
Zkušební řád Karate Vision
Ceník Karate Vision